Karşıyaka Matbaa & Dijital Baskı

One way vision


One way vision baskı

One way vision yani halk dilinde delikli folyo veya delikli yapışkanlı sticker nedir? ve kullanım alanlarını nerelerdir? one way vision nasıl yapıştırılır burada sizlere bunlardan bahsedeceğiz.

İzmir, Karşıyaka, Çiğli bölgesinde ağırlıklık olarak uygulamasını baskısını yaptığımız one way vision delikli folyo baskı çok yaygın şekilde kullanılmaktadır. Neden talep fazladır sorusunu ise açıklayalım deliklik folyo one way vision normal folyodan çok farklı şekilde yüzeyindeki delikler sayesinde araç filmi gibi dışarıyı görmenizi sağlamaktadır. Burada en önemlisini bu şekilde söylemek doğrudur.One way visionda dışarıdan baktığınızda reklam kampanyanızı veya istediğiniz görseli müşterileriniz dışarıdan görebilir ancak sizi göremez yani içerisini göremez bunun nedeni folyo üzerindeki delikli folyo üzüerindeki mikronlar sayesindedir. Delikli folyo baskısı dışarıdan uygulama yapılmaktadır. Tasarımı yapılırken ne kadar açık renkli tasarım yapılırsa malzeme o kadar dayanıklı olucak ve rahat yapıştırmanızı sağlayacaktır. Zeminli baskı yapılması hem one way vision baskının transparan özelliğini azaltıcak hemde solmasını erken şekilde sağlayacaktır. bu malzemeler esnek yapısı sayesinde normal folyolara göre daha rahat yapıştırmanıza olanak sağlayacaktır. One way vision delikli folyo kullanım alanları çok yayğın olmakla beraber mimarlık çalışmalarında da ciddi şekilde talebi arttırmıştır çok ilginçtirki reklam malzemes olmasına rağmen artık mimari tasarımlara üzerini basılan baskılar sayesinde mekanlarada hava katmaktadır. Şöyle bir kısaca özetleyecek olursak araç kaplamalarında film yerini one way vision baskı kullanılmıştı bunun yanı sıra ev camlarında, iş yeri camlarında, Büyük tabela baskı yerlerinde cephe kaplama, balkon kaplama, ara bölmeler ve şuan hatırlamadığım bir çok alanda yayğın şekilde kulanılmaktadır.

One way vision nasıl yapıştırılır?

One vay vision baskı basıldıktan sonra 1 gün dinlenme si beklemektedir, dinlenmesi gerekli ibaresini halk dilinde anlatmaya çalıştık yani içerisindeki baskı yapılan boyanın kuruyarak malzemenin sertleşmesi sağlanmaktadır. böylece delikli folyo yu yapıştırırken zorlanmassınız. Yapıştırılacak yüzeyde toz olmamasına çok dikkat etmelisiniz. toz malzeme tutkallı olduğu için kısa zaman sonra yapıştırma kuvvetini düşürerek delikli folyo one way visionda baskınızın çıkmasına neden olacaktır. Temizlenin cam yüzer vb yer 2 şekilde yapıştırma tekniği ile yapıştırılmaktadır.

1. Su ile yapıştırma ( ıslak deterjanlı yapıştırma ) sağlanır.

2. Kuru ragle tekniği kullanarak yapıştırma.

Su ile one way vision nasıl yapıştırılır?

1LT Su içerisinde bir yemek kaşığı deterjan konularak iyice çalkalayınız ve uygulama yapılacak yüzeye cam sil vb sprey şişesine koyarak iyice yüzeye sıkınız ardında delikli folyonunzun baskılı olan yüzeyini ıslattığınız yere koyununuz yapışkanlı kısmı size bakıcaktır. baskı kısmı ters şekilde camda kalıcaktır. burada hızlı hareket ederek arkasındaki yapışkanı seri bir şekilde çıkartınız ve ardında siyah gözükn kısmada bol bir miktarda spreydeki hazırladığınız sıvıdan sıkınız elininizlede iyiyice sıvıyı malzemeye yayılmasını sağladıktan sonra sıra geldi malzemeyi çevirmeye şimdi çevirim baskı yüzünün size  gelmesini siyah kısmın yapışacak yüzeye gelecek şekilde yapıştrınız ve ardından çekpas yardımı ile cam siler gibi çekiniz.

İzmir, karşıyaka, çiğli, bostanlı, bayraklı 

One way vision Modelleri